בקשת נישואין בקשת נישואין

תורת האהבה המשולשת: תשוקה, אינטימיות ומחויבות


פסיכולוג ייל רוברט שטרנברג תיאר אהבה מושלמת או "אהבה אמיתית" כשלש מושלם משלושת המרכיבים הבאים - תשוקה, אינטימיות ומחויבות. וכל מרכיב חלקי מביא לצורות שונות של יחסים בינאישיים. אני אעביר את הדוגמאות הללו תוך שימוש בחוויות האישיות שלי כשאני מתבונן ברמת הדיוק של התיאוריה הזו, כמו גם בפרקטיות.

תשוקה: עוררות גופנית או גירוי רגשי.

אינטימיות: תחושות של קרבה והתחברות זו לזו.

מחויבות: החלטה מודעת להשקיע זה בזה.
ניסויים ו ...

* שמות משתנים לשם אנונימיות.

    טיולים רגליים (אינטימיות) - זהו החבר שאתה לא נמשך אליו באופן מיני. יורק, חבר הילדות שלי, שיחק תגית הקפאה והחזיק איתי יד בתמימות. הייתי מבוגר מספיק כדי שיהיו לי מעוכים, אבל מעולם לא ראיתי אותו ככה. עד היום יש לי רק רגשות חמים ונוסטלגיים כלפיו - אפילו לאחר התחברות מחדש שנים אחרי.
    רומנטית (תשוקה ואינטימיות) - זו הפנטזיה הרומנטית הסוערת שלך. קורי הפיק אותי. אישיותו, תחביביו ופניו. הוקסמתי מאוד מהאופן בו הוא תפס את העולם. התבוננות פנימית שלו. המשיכה הפיזית הייתה הדדית, אך היא מעולם לא עשתה בינינו משום שהיינו ניגודים מוחלטים. במקום זאת, תמיד 'החלפנו אותיות' בצורה של טקסט. התשוקה נבנתה תמיד על התרחשויות דרמטיות, והאינטימיות נבנתה על סיכול האישיות שלנו. תשוקה וחיבה יצרו אך איכשהו, המחויבות לא עלתה מעולם. זה היה כמעט כאילו זה לא הכרחי במיוחד.
    בן זוג (אינטימיות ומחויבות) - זה הבחור 'אני-אהבתי אותו-אחרי-זמן-מה' או הידוע גם כ'הבחור '. יש לך מספיק משיכה פיזית ורגשית כלפיו כדי לאמץ אותו כחבר, אבל לא מספיק שתוכל לשאת אותו לתחום הרומנטי. ידעתי שלטים היה דבר בשבילי לפני כן ובילינו את כל זמננו ביחד. אבל טעיתי בתחושת החיבה ההיא למשהו רומנטי יותר. היו בו הרבה דברים שלא התאימו לי בהקשר של מערכת יחסים (חוסר הרמזים החברתיים שלו, היושרה הרגשית, הקסם וכו '). קפצתי איתו למערכת יחסים ויצאתי באותה מהירות.

משפטים נוספים ...

    ריק (התחייבות) - עדיין לא חוויתי זאת במפורש, אבל הייתי עד לחברות שלי עוברות את זה. הוא הבחור שאת חוששת ממנו להתנתק, ו"נפלת "מאהבה, אך נראה שלא תיפול בגלל התחושות המוכרות של מערכת היחסים. זה מצב שאני מתעב ביסודיות, ובו אני מנסה להימנע על חשבון פרידה עם אנשים בטרם עת. אני מעדיף לעשות את זה מוקדם יותר מאוחר, בכנות.
    עייף (תשוקה ומחויבות) - זהו "הבחור הנחמד" הסקסי. חוויתי זאת רק לאחרונה. אנדי חם. הוא גם יודע להתייחס אליי כאל מלכה. אבל מסיבה כלשהי, אפילו אחרי החודשים האחרונים האלה, לא הרגשתי איתו גירוי אינטלקטואלי או רוחני עז. היה אפילו גירוי רגשי, אך לא מספיק לי לעקוף את המרכיבים האחרים האלה. מערכת יחסים מסוג זה נמשכה זמן רב יותר בסגנון רומנטי מאשר מערכת היחסים 'ליווי', אך לא הייתה מפרכת רגשית כמו סוג הקשר 'הרומנטי'.
    התאהבות (תשוקה) - זהו הבחור "אני רוצה-לקרוע את בגדיו". תאווה טהורה. שום דבר אחר. זה היה קייל שעבדתי איתו לפרויקט אולפן פעם. פרוטוקול העבודה אוסר לחלוטין כל התנהגות פלרטטנית, היו קלילות, אך נגיעות 'כבדות' פה ושם. אחרי שסיימנו את הפרויקט, הוא ביקש ממני לבוא למקומו פעם אחת. כמובן, דחיתי במהירות את הצעתו אם כי דמיינתי את כל מה שיקרה אם אעשה זאת. והעור שלי עקצץ.
    מושלם (אינטימיות, תשוקה ומחויבות) - אני עדיין מחפש את הבחור הזה. לאחר היכרויות עם כמה גברים, למעשה, מספר X של בחורים, לא. האם הבחור הזה בכלל קיים? יש תקווה זו. אבל יותר מכל, יש את הרצון לא ... להתפשר.

תלאות?

את שלושת הראשונים אני חווה לעתים קרובות: מלווה, התאהבות, ו (הכי) רומנטי.

את השניים הראשונים אני חווה לעיתים רחוקות: Liking, (minst) Fatousous.

כמעט אף פעם לא: מושלם

לעולם: ריק

ועם הכל מגיע בגוונים של עוצמה. ישנן רמות עוצמה שונות בכל סוג מערכת יחסים. יש גם פוטנציאל רב לאזורים אפורים וחפיפה.

אני חושב שהדרך הטובה ביותר היא להתאהב, אחר כך רומנטית ואז סוף סוף להתממש. מכיוון שמשיכה גופנית כמעט ולא יכולה להשתנות - היא מבוססת על הורמונים, ביולוגיה פשוטה.

אז תחילה תשוקה, אחר כך אינטימיות היא מכריעה (רומנטית) ואז סוף סוף מחויבות. תשוקה ראשונה, אחר כך מחויבות (פאתית) מדלגת על חלק המפתח. ודילוג על התשוקה לחלוטין הוא מתכון לכישלון מיידי.


 ישנם כמובן יוצאים מן הכלל שבהם אינטימיות (Liking) הופכת לתשוקה (רומנטית). עם זאת, אני מרגיש שאם זה מתחיל באינטימיות, סביר יותר שהוא הולך לכיוון (המשולב).

בכל מקרה, קוראים, אל תהסס לשתף את החוויות שלך בקטע התגובות למטה. האם אתה מסכים או לא מסכים עם המסלול הזה שהצעתי? מהן המחשבות שלך על התיאוריה הזו? יש חוויות אישיות?

קריאה שמחה!التعليقاتאם אתה אוהב את תוכן הבלוג שלנו, אנו מקווים לשמור על קשר רציף ، פשוט הזן את הדוא"ל שלך כדי להירשם לדואר המהיר של הבלוג כדי לקבל קודם את הבלוג החדשً תמשיך ، ניתן גם לשלוח הודעה על ידי לחיצה על הכפתור הסמוך ...

إتصل بنا

כל הזכויות שמורות

בקשת נישואין

2020