בקשת נישואין בקשת נישואין

3 עקרונות מאחורי התאהבות או חזרה לאהבה


אהבה. המסתורי ביותר מבין הדברים.

אנו נוטים לרצות לראות את זה כמו קסם, סוג של טריק או כוח שאנחנו לא ממש יכולים להבין. במידה מסוימת האהבה קסומה. עד היום מדענים רחוקים מלהבין היטב את פעולתו הפנימית של המוח האנושי, ולכן לא מפתיע יותר מכך שלאהבה יש פנים מסוימת לא ידועה, כמו הצד האפל של הירח.

עם זאת, יש כמה מדעים להתאהבות.

מעדתי את הציוץ שלשום, שם היילי קווין, מאמן ההיכרויות הגדול שאני עוקב אחריו, מדבר על התאהבות בסרטון שהופיע בריאל לונדון.


 בסרטון היא מדברת על מחקר שנערך על ידי ד"ר ארתור ארון בשנת 1997: "הדור הניסיוני של סגירות בינאישית." מטרת המחקר הייתה לגלות אם ניתן לגרום לאהבה, אם תוכלו לגרום לשני אנשים להתאהב.

מה היא הגיעה למסקנה?

כן אנחנו יכולים.

אנחנו לא "מתאהבים". אנו יוצרים אותו. אהבה לא קורה לנו. אנו מציבים את הבמה, יוצרים את התנאים הנכונים לכך שיתרחש.

השאלה היא באמת: כיצד אנו יוצרים את זה? איך אתה גורם לו להתאהב בך?

בוא נגלה.

דווח

למחקר משנת 1997 היו שני חלקים. הראשונה כללה 36 שאלות ששני המשתתפים היו צריכים לשאול אחד את השני. 36 השאלות האלה התחילו להיות תמימות, כמו: "לפני שאתה מתקשר, האם אתה מתאמץ אי פעם על מה שאתה אומר? למה?" אך ככל שהתקדמתם ברשימה, כך הם היו אישיים יותר, כך הם הפכו אינטימיים יותר.

דוגמה: שאלה 21: "אילו תפקידים ממלאים אהבה וחיבה בחייך?"

בעיקרון, מתוך סדרה של שאלות דמויי נוחות, ההנחה הייתה שהמשתתפים יתחילו להרגיש אינטימיות מתפתחת זה עם זה.

התוצאות? בואו נראה מה היה עליו לומר מנדי קן קטרון, מישהו שניסה את הניסוי ומדבר עליו במאמר של ניו יורק טיימס:

    "השאלות הזכירו לי את ניסוי הצפרדע הרותח הידוע לשמצה בו הצפרדע לא מרגישה שהמים מתחממים עד שיהיה מאוחר מדי. איתנו, מכיוון שרמת הפגיעות עלתה בהדרגה, לא שמתי לב שנכנסנו לטריטוריה אינטימית עד שכבר היינו שם, תהליך שבדרך כלל יכול לארוך שבועות או חודשים. "

במבט ראשון זה נראה מוזר, אבל כשאתה לוקח רגע לחשוב על זה, זה הגיוני. לא תכירו מישהו ברמה העמוקה על ידי דיבורים על הפרק של השבוע האחרון של The Biggest Loser, אבל השאלה הזו יכולה להירגע אתכם, להעמיד אתכם בקלות ולהקל על שאלות אישיות יותר שמתיישבות בפחדים, חלומות וחוסר ביטחון. כפי שמסביר קטרון, מענה על שאלות כאלה מונע מאיתנו לתת את אותו נרטיב שאנחנו בדרך כלל מעבירים לזרים. לכולנו יש תגובות משומרות שאנו נותנים לאנשים שאנו פוגשים. אם נוכל לחרוג מדקלום המקהלה, נראה כי שיחות יכולות להוביל למקומות שפחות ציפינו להם.

קשר עין

החלק השני של מחקר ארון גרם לשני האנשים להביט זה בזה בעיניים במשך ארבע דקות. הכוח של קשר עין הועמד למבחן כאן. כפי שאתה כבר יודע, המחקר היה חד משמעי. הנה מה שהיה למנדי קן קטרון לומר על התבוננות בעיני הנבדק האחר.

    "אני יודע שהעיניים הן החלונות לנשמה או לא משנה מה, אבל העיקר האמיתי של הרגע היה לא רק שאני באמת רואה מישהו, אלא שאני רואה מישהו באמת רואה אותי. ברגע שחיבקתי את אימת ההכרה הזו ונתתי לה זמן לשקוע, הגעתי לאנשהו בלתי צפוי. "

כולנו שמענו שעיניים הן החלון לנשמה. כולנו מסתכלים בעיני אחרים אחר רמזים, כדי להבין את מצב הנפש של מישהו. מה שמציע המחקר הוא כי קשר עין יוצר קשר אינטימי בין שני אנשים.

אתר אליו נרשמתי, "אמנות הגבריות", מסביר זאת טוב יותר ממני. הנה מה שאומר כותב האתר באחד מהפוסטים שלו:

    "כשאני מבצע משימה או מרגיש רגש, ואתה צופה בי עושה זאת, אותם נוירונים שמוארים במוח שלי בעצם החוויה, הם אלה שנדלקים במוח שלך רק מהסתכלות עליי . זה מתאפשר על ידי נוכחותם של "נוירוני מראה" בקרומיניום שלנו. והפעלת נוירוני הראי הללו רגישים במיוחד להבעות פנים, וכי ניחשתם נכון - קשר עין. האם פגעת אי פעם קשה ברגש לאחר שהסתכלת בעיני מישהו שחווה את זה? קשר עין יוצר רגעים שבהם אתה יכול באמת להרגיש את מה שמישהו אחר מרגיש. זה קושר בין מצבים רגשיים שלך ויוצר אמפתיה וקשר אינטימי.

אז אני מניח שהעיניים הן החלון לנשמה.3143/5000
תאריכים

בנוסף לשני האלמנטים שהמחקר מביא, אני מאמין שלא ניתן להתעלם מאחד מהם.

אי אפשר לדבר על רומנטיקה בלי להעלות תאריכים. הם במקום בו מתחילים רוב מערכות היחסים (אם לא כולם). האינטרנט מלא במאמרים על רעיונות לתאריך גרטה, מכיוון שכולם רואים את החשיבות של פעילות עם מישהו מיוחד זה.

עם זאת, דגש כה רב על הפעילות והמיקום במקום האינטראקציה שמתרחשת במהלך התאריך. בטח, התאריך יכול להיות רומנטי, אבל אם המיקוד הוא במשהו אחר מאשר האדם שאיתו, איזה ערך נוסף מביאה פעילות זו?

כשהייתי צעיר יותר אני זוכר שהייתי באורלנדו לחופשת האביב. אני והחבר שלי הלכנו לחוף הים בסביבות השעה 10 בבוקר. לא עבר זמן רב עד ששמנו לב לשתי בנות מדהימות באמת שלא רחוקות מאיתנו. ניגשנו אליהם, הם היו פתוחים. לאחר מכן העברנו את שארית היום בצחוק, הקנטות זו את זו ופשוט הסתובבנו, התוודעו. לקראת ארוחת הערב אמרנו להם שאנחנו חוזרים למלון, אבל שאנחנו יוצאים בערב והם הוזמנו. החלפנו מספרים.

הם הגיעו למלון, שתינו מראש ואז עברנו כולנו לחיי הלילה של מרכז העיר אורלנדו.

אני לא מתכוון לספר לכם איך הסתיים הלילה, אבל אני אגיד לכם את זה: למרות שהכרנו אותם רק כמה שעות, זה הרגיש כאילו הכרנו אותם כבר כמה שנים.

לפני כמה שנים נתקלתי בספר שהסביר לי מדעית מה קרה הלוואי והייתי יכול לזכור את הכותרת. כשיהיה לנו זמן טוב, בין אם זה בחוף הים או קונצרט, אנו נוטים להקרין את הרגשות האלה על מי שהיינו בו באותה תקופה. יתר על כן, מעבר ממקום אחד למשנהו בפרק זמן קצר יחסית הוא בעל תכונות קסומות. קרא לזה חור תולעת אטרקציה. הזמן כפוף. המוח שלנו רואה 3-4 מקומות כמו 3-4 תאריכים שונים.

בסך הכל מה שאני אומר זה שערב הלילה צריך לעבור מעבר רק לסרטים ואז לקרוא לזה לילה. אם מדובר במערכת יחסים שאתם מחפשים, קפצו ממקום אחד למשנהו. עשו משהו שיעורר רגש כלשהו. הפוך אותו לשחקן, הפוך אותו לאינטימי, הפוך אותו למשמעותי.

לפני שאתה בורח וחושב שפיצחת את הקוד, שקול את זה. הנחת המחקר הייתה כי לשני המשתתפים יש כמה שכיחות. לא קראתי את המחקר במלואו, אבל אני חושב שבטוח להניח ששני המשתתפים חייבים להיות במינימום משיכה מינית זה לזה. יתר על כן, הם צריכים להיות שיתופיים במקצת; מוכנים לפתוח את דעתם למה שהם עומדים לחוות. יש לעמוד בקריטריונים אלה.

גם הביולוגיה חשובה. בל נשכח גם את זה.

בלי קשר, אני מוצא את זה די מגלה. אני תוהה אם ניתן להשתמש באותם עקרונות גם כדי להצית מחדש את האהבה. אם הנישואים שלך סובלים, האם יכול לשפר את איכות התאריכים שלך (כן, אנשים נשואים עדיין צריכים לצאת לדייט) לעזור? האם התוכן והטבע של הדיאלוג שלך יכולים לעזור? האם גם מראה חם ואוהד מקשר לזמן יכול לעזור?

אני לא מתכוון לענות על זה, אבל מה שאגיד הוא זה: מדוע לא לנסות את זה.

التعليقاتאם אתה אוהב את תוכן הבלוג שלנו, אנו מקווים לשמור על קשר רציף ، פשוט הזן את הדוא"ל שלך כדי להירשם לדואר המהיר של הבלוג כדי לקבל קודם את הבלוג החדשً תמשיך ، ניתן גם לשלוח הודעה על ידי לחיצה על הכפתור הסמוך ...

إتصل بنا

כל הזכויות שמורות

בקשת נישואין

2020